Tymiánový sirup proti kašľu

Tymiánový sirup proti kašľu je najobľúbenejším sirupom mojich detí, je podobný tým z lekárne, ale tento je bez konzervantov a vynikajúco uvoľňuje hlieny.  Poznáte ten stav, suchého dráždivého kašľa, kedy deti neustále dokašliavajú napr. po chorobe, alebo vždy keď si ľahnú do vodorovnej polohy? Tak dajte tomu 2 dni s týmto sirupom a budete na mňa v dobrom spomínať. :)

 

Ingrediencie:

* balíček sušeného tymiánu cca 20g alebo za hrsť čerstvého. Sušený tymián si môžete aj zakúpiť, odporúčame tento v BIO kvalite.

* 100g trstinového cukru

* 250ml vody

 

bylinka tymián  duska tymianova

Prečítajte si o účinkoch tymiánu 

 

Postup:

V hrnci rozpustíme vo vode cukor a vsypeme do neho tymián, zamiešame a necháme prejsť takmer vo varu. Sirup necháme prirodzene vychladnúť a potom precedíme cez sitko alebo gázu. Dáme do uzatvárateľnej nádoby a skladujeme výlučne v chladničke. Užívame 3x denne 1PL. Keďže sirup neobsahuje žiadne konzervanty, vydrží nám asi 3 dni v chladničke, to je zároveň čas, kedy nám zaúčinkuje.

Ak vám príde sirup sladký, množstvo cukru si môžete nabudúce upraviť podľa svojej chute, ja používam iba 50g cukru a po dovarení pridám ešte 50g medu (do sirupu telovej teploty).

 

Prácu si môžete uľahčiť zakúpením kvalitného tymiánového sirupu, skvelý je napríklad tento.

 

153123 

 

Aké bylinky ešte pomáhajú v boji proti kašľu? Dozviete sa TU.


podpis bylinkar_1