AMBULANCIA ČÍNSKEJ MEDICÍNY A ALTERNATÍVNE TERAPIE V NITRE

Som Miriam Latečková a takmer 20 rokov sa venujem alternatívnej medicíne. Za túto dobu som mala možnosť spoznať a naučiť sa viacero techník a terapií potrebných pre pomoc ľuďom so zdravotnými problémami. Od bylinkovania, poradenstva v oblasti stravovania, liečby jedlom, cez sviečkovanie, moxovanie až po klasickú čínsku medicínu vrátane akupunktúry, čínskej dietetiky a fytoterapie.

Posledných 7 rokov moje skúsenosti odovzdávam ďalej aj prostredníctvom kurzov, ebookov, kníh a ozdravných pobytov. 10 rokov vediem môj bioobchod DOBROMYSEL v Nitre a venujem sa pacientom v ambulancii čínskej medicíny v Nitre.

Viac o mojej práci si môžete pozrieť alebo prečítať v  rozhovoroch a reportážach zachytených v médiách po kliknutí na tento odkaz.

 

V ambulancii čínskej medicíny sa venujem pacientom, ktorí:

-        Potrebujú podpornú liečbu popri klasickej medicíne a prišli na odporúčanie svojho lekára

-        Ktorým klasická západná medicína nevie dať odpovede a riešenie zdravotných problémov

-        Ak sa napriek konvenčnej liečbe váš zdravotný stav nezlepšuje, alebo ešte zhoršuje

-        Ak potrebujete skonzultovať svoj zdravotný stav aj z pohľadu inej ako konvenčnej medicíny

-        Ak potrebujete nastaviť liečbu ušitú na vaše možnosti a schopnosti

-        Ak chcete pochopiť vaše ochorenie z celostného pohľadu a hlavne ho začať riešiť

-        Ak neviete čo je príčinou vašich dlhotrvajúcich chronických alebo akútnych problémov

-        Ak chcete prebrať zodpovednosť za svoj zdravotný stav a pracovať na jeho zlepšení alebo na udržaní zdravia.

-        Ak chcete na svojom zdraví pracovať preventívne a predchádzať chorobám, pretože začať sa liečiť, až keď je človek chorý, je ako začať kopať studňu, až keď je smädný :)

 

alternativna medicina nitra

Ambulancia čínskej medicíny sa nachádza v Nitre.

 

Najideálnejší pacient je zdravý človek, ktorý sa snaží svoje zdravie udržať. To je aj cieľom čínskej medicíny – pracovať na uchovávaní zdravia človeka, aby sa choroba neprejavila a vedeli sme ju spoločne odstrániť vtedy, kedy ešte nie je prejavená/zhmotnená na fyzickej úrovni v podobe choroby.

Najčastejšie sa opakujúce zdravotné problémy, s ktorými vie pomôcť čínska medicína, dietetika a fytoterapia:

          * nadváha

          * vypadávanie vlasov

          * tráviace problémy, kŕče, bolesti, plynatosť

          * potravinové intolerancie

          * alergie

          * zápcha/riedka a častá stolica

          * menštruačné problémy

          * migrény

          * pískanie/hučanie/šumenie v ušiach

          * kožné problémy, dermatitídy, ekzémy, akné

          * nespavosť, vyčerpanosť, únava, apatia

          * neplodnosť/neschopnosť donosiť dieťa

          * bolesti kolien, kĺbov, krížov

          * zdravotné problémy bez pomenovanej diagnózy

 

   95959208_2864087166979181_5566626019068084224_n   99294361_2909050712482826_9061754874227589120_n   95426631_2859953424059222_3967014004278165504_n

           

Diagnostika a následná terapia sú možné len po vopred dohodnutej telefonickej objednávke. Kontaktovať ma môžete na čísle nižšie a spolu nájdeme najbližší voľný termín.

  • Objednanie na tel. čísle: 0948 450 888
  • Pri objednávke vám rada vysvetlím ako sa máte pripraviť na prvé stretnutie
  • Na prvú terapiu, prosím, vyplňte a prineste so sebou vytlačený priložený dotazník. Bez neho nebude možné začať diagnostiku a samotnú terapiu.

 

PhDr. Miriam Latečková

 

 NAJČASTEJŠIE OTÁZKY:

Je potrebné priniesť na prvé stretnutie vyplnený dotazník? Nestačí ho mať v mobile?

Na prvé stretnutie je nevyhnutné priniesť čo najpodrobnejšie vyplnený dotazník. Ušetrí nám to čas a uľahčí samotnú diagnostiku. Bez neho nie je možné vykonať diagnostiku.

Mám si priniesť so sebou zdravotnú dokumentáciu, výsledky z laboratória a pod?

Nie, nie je to potrebné. Čínska medicína má vlastné formy a spôsoby diagnostikovania. Pomôže mi však ak poznáte svoj zdravotný stav, ktoré lieky beriete a prečo, kde máte jazvy a pod..

Čo si mám priniesť na prvé stretnutie?

Stačí priniesť vyplnený dotazník. Samotnú diagnostiku uľahčíte ak v deň návštevy nebudete piť kávu a užívať drogy. Svoje bežné lieky môžete/musíte užiť.

Kde máte ambulanciu?

Ambulancia je v Nitre. Info ohľadom parkovania a vstupu do budovy vám vysvetlím pri telefonickej objednávke.

Ako rýchlo ma viete objednať?

Zvyčajne sa na termín čaká 2-3 týždne. Výnimočne viac ako mesiac. Niekedy sa stane, že niekto z pacientov musí nečakane zrušiť termín a tak sa uvoľní behom pár dní.

Ako dlho trvá terapia?

Prvé stretnutie s kompletnou diagnostikou do 2 hodín, každé ďalšie stretnutie 1 hodinu.

Je potrebné na vyliečenie viac stretnutí? Ako dlho bude trvať kým sa zbavím zdravotného problému?

Záleží na tom, čo vás trápi. Ak bojujete s chronickým ochorením 20 rokov, určite ho nevyriešime za 2 sedenia. Akútne ochorenia ako -  strata hlasu, seknutie v krku, „prievan“ v uchu, seknutie v krížoch, akútne črevné problémy a pod sa vyriešia za 1-2 sedenia. Dlhodobé chronické ochorenia ako VKT, písanie v ušiach, dlhoročné migrény a pod. si vyžadujú trpezlivosť a čas. Na prvom stretnutí vám vysvetlím aj to, koľko času si z môjho uhla pohľadu bude vyžadovať liečba. Vy sa ďalej môžete rozhodnúť, či sa na takúto liečbu dáte.

Ošetrujete aj deti? Môžu byť pri ošetrení rodičia:

Áno, detských pacientov mám najradšej, pretože sú dokonale otvorení liečbe J Pri deťoch pracujem s neinvazívnymi metódami a k samotnej liečbe pristupujem až po získaní plnej dôvery. Rodičia sú určite v začiatkoch diagnostiky vítaní, pretože poskytujú cenné informácie. V niektorých prípadoch, najmä adolescentov, je vhodnejšie ak neskôr rodič opustí ambulanciu a počká v čakárni. Toto prebieha po vzájomnej dohode medzi rodičom, dieťaťom a mnou.

Mám strach z ihiel. Dá sa liečiť aj bez akupunktúry?

Samozrejme. Akupunktúra je iba jednou časťou liečby čínskej medicíny. Okrem akupunktúry (liečby ihličkami) je to akupresúra, stimulovanie bodov semienkami, moxibúcia, dietetika, fytoterapia, guasha a čchikung. Čínska medicína je celostná medicína, ktorá pracuje na úrovni stravy, cvičenia, bylinkárstva, invazívnych aj neinvazívnych metód a pre každého sa vyberie tá, ktorá mu vyhovuje.

Má liečba čínskou medicínou nejaké kontraindikácie?

Nie. Tým, že je všestranná, vyberie sa pre každého pacienta to, čo mu vyhovuje a čomu je otvorený. Pod čínskou medicínou rozumieme aj fytoterapiu (liečbu bylinkami)

Je takáto liečba nákladná? Bude ma to stáť ešte nejaké výdavky navyše?

Pri liečbe, okrem samotnej terapie odporúčam vzhľadom na pacientove problémy- aj iné doplnky, alebo byliny, či úpravu stravy. Vždy vyberáme postup a doplnky spoločne vzhľadom na finančné možnosti. Niekedy bylinka za 2€ prinesie viac úžitku ako výživový doplnok za 50€.

Spolupracujete a konzultujete aj s lekármi?

Áno, spolupracujem s lekármi, ktorí sú otvorení alternatívnej liečbe a chápu silu spojenia alternatívnej a klasickej medicíny. Spolupracujem aj s ďalšími terapeutmi východnej alebo alternatívnej medicíny. Ak si to situácia vyžaduje, odporúčam ešte návštevu kolegu – hirudoterapeuta, fyzioterapeuta, kardiologa, všeobecného lekára  a pod.

Môžem na vyšetrenie objednať manžela/ dieťa....?

Dieťa môžete objednať max do veku jeho 18 rokov. Neskôr je potrebné, aby sa dospelý človek objednal sám. Rovnako je to aj v prípade manželov. Prax potvrdila, že niekedy partnerom záleží na zdraví toho druhého viac ako samotnému pacientovi. Vôľa objednať sa sám, je prvým znakom toho, že človek chce so sebou niečo robiť.

Máte darčekové poukazy na ošetrenie v ambulancii?

Nie. Z vyššie uvedeného dôvodu :)