Kniha a zápisník. Spolu tvoria dokonalé duo plné užitočných informácií

Recenzia na Denisky Tomíkovej na knihu Bylinky z Babičkinej záhrady a Bylinkár - zápisník mojich bylinkových receptov. 

 

BYLINKY Z BABIČKINEJ ZÁHRADY 

recenzia na knihu Bylinky z babičkinej záhrady

 

V knihe nájdeš všetko od postupu ako zbierať bylinky, ako ich sušiť a aj čo všetko z nich môžeš vyrobiť. V knihe sú uvedené postupy a recepty na liečbu niekoľkých vybraných chorôb a bolestí, ktoré nás občas trápia. Jednu časť knihy tvorí charakteristika najčastejšie sa vyskytujúcich byliniek. Veľmi ma prekvapili jasné a podrobné postupy výroby. Podľa tejto knihy si bude schopný namiešať svoju tinktúru, masť či pripraviť olej naozaj úplne každý. Na konci knihy nájdeš veľmi prehladnú tabuľku s údajmi, kedy a čo z konkrétnych rastliniek máš zbierať. Super vychytávka.

Prevedenie knihy je naozaj kvalitné – jej väzba a strany sú odolné. Podľa mňa je to naozaj dôležité, pretože knihu budeš určite veľa používať a študovať jej obsah. Preto by bolo veľmi vhodné, aby ti kniha vydržala čo najdlhšie, no nie?
Najviac ma oslovila táto veta, s ktorou sa úplne stotožňujem: 

„Bylinky je treba cítiť, dotýkať sa ich, pracovať s nimi, privoniavať k nim a všetkými zmyslami vnímať ich vibrácie. To je prvá a najdôležitejšia liečba bylinkami.“

 

Pre koho je kniha vhodná?

Podľa mňa pre každého. Ak si túto knihu zaobstará bylinkový začiatočník, nájde jasné návody, postupy a všetky potrebné informácie o tých najbežnejších bylinkách. Na začiatok ti naozaj postačí táto kniha, až keď budeš vedieť všetko čo sa v nej ukrýva, tak potom prejdi na nejakú ďalšiu. Ak si bylinkový pokročilý, tiež nebudeš sklamaný. Prehľadnosť tejto knižky oceníš, možno obohatíš svoje vedomosti a zručnosti. Určite si nájde čestné miesto v každej knižnici.

 

BYLINKÁR - ZÁPISNÍK MOJICH BYLINKOVÝCH RECEPTOV  

recenzia na Bylinkár 

Zápisník slúži ako doplnok k prvej knihe „Bylinky z babičkinej záhrady“. V tomto zápisníku, ale nenájdeš len miesto na zapisovanie tvojich bylinkových receptov. Kniha je rozdelená na niekoľko častí, konkrétne na 6 častí, v ktorých nájdeš množstvo užitočných informácií. 

V každej z týchto kapitol sa nachádza niekoľko strán so základnými informáciami o postupoch, príprave či práci s bylinkami.
Samozrejme budeš mať množstvo strán na zapisovanie svojich vlastných receptov a poznámok.

Na každej dvojstrane je vložená aj krátka rada od autorky. Teda poviem ti, ani jedna z jej rád nie je na zahodenie a ani na jednu by človek pri práci s bylinkami nemal zabudnúť.  Tak napríklad:

„Kvitnúce bylinky zberáme za slnečného počasia, keď obsahujú najviac vonných silíc.“

 

Pre koho je tento zápisník?

Podľa mňa pre každého. Bylinkový pokročilý si môže svoje recepty pekne úhľadne zapísať na jedno miesto. Bylinkový začiatočník sa dozvie ďalšie potrebné veci a bude mať priestor na zapisovanie všetkého potrebného o bylinkách.
Osobne si myslím, že obe knižky „Bylinky z babičkinej záhrady“ aj „Bylinkár – zápisník mojich bylinkových receptov“ je vhodné zaobstarať si naraz. Spolu tvoria dokonalé duo plné užitočných informácií.