Bylinky nápomocné pri ženských problémoch

Bylinky nám môžu byť nápomocné pri celom rade typických ženských problémov, ako sú nepravidelná a bolestivá menštruácia, neželané zmeny v klimaktériu, predmenštruačný syndróm a pod. Rovnako tak sú bylinky vhodné pre mužov a účinné pri zväčšení prostaty a problémoch s erekciou.

 

7 byliniek, ktoré by nemali chýbať vo vašej domácej lekárničke:

Hluchavka biela – ideálna bylina pri nepravidelnej a bolestivej menštruácii, vhodná najmä v puberte na stabilizovanie menštruačného cyklu. Posilňuje maternicu, pomáha pri výtoku.

Alchemilka obyčajná – posilňuje maternicu, a tým zvyšuje šancu na počatie, zastavuje silné menštruačné krvácanie, vhodná je tiež pri zápale vaječníkov a v prechode.

Angelika čínska – jedna z najzákladnejších byliniek pre ženy sa používa na zvýšenie libida a tiež pri liečení málokrvnosti spôsobenej silným menštruačným krvácaním.

Puškvorec obyčajný – vyvoláva oneskorenú menštruáciu.

Nátržník husí – užíva sa vnútorne pri kŕčovitých menštruačných bolestiach, nadmernom krvácaní aj pri dlhotrvajúcej menštruácii.

Rebríček obyčajný – zmierňuje menštruačné problémy.

Pastierska kapsička (kvitnúca vňať) – účinná pri silnom menštruačnom krvácaní a krvácaní hemoroidov. Všetko o tejto zázračnej bylinke som vám spísala aj TU >>> Čítať

Bylinky, ktoré pomôžu mužom:

Pri ochorení prostaty je vhodná vŕbovka, ktorá je ideálna aj po operácii prostaty a pri všetkých problémoch urogenitálneho systému. Žiaduce prekrvenie pohlavných orgánov u mužov spôsobuje puškvorec obyčajný. A močenie uľahčuje hluchavka biela.

BYLINKY NÁPOMOCNÉ PRI ŽENSKÝCH PROBLÉMOCH - web

Bylinkový čaj na zmiernenie krvácania pri menštruácii

Budeme potrebovať:

  • 20 g pastierska kapsička
  • 10 g ďatelina lúčna
  • 10 g repík lekársky
  • 20 g alchemilka žltozelená
  • 10 g rebríček obyčajný

Postup: Všetky bylinky spolu zmiešame a na prípravu 300 ml čaju použijeme 1 ČL zmesi. Po 10 minútach lúhovania precedíme a pijeme počas dňa 2 šálky. Čaj pijeme 2 dni pred očakávaným príchodom menštruácie a potom počas prvých dvoch dní menštruácie.

 

Chceli by ste poznať viac takýchto receptov, tipov a ďalších užitočných infošiek o bylinkách, ktoré rastú bežne okolo nás? Nájdete ich v mojej knihe Bylinky z babičkinej záhrady. Okrem toho, v knihe nájdete aj moje osobné rady a tipy na zber, či prípravu zdravej medicínky.