Nechtíková masť na suchú pokožku

Ak trpíte suchou pokožkou určite poznáte silu nechtíka. Kupované maste však často obsahujú len malé percento tejto zázračnej bylinky. Odporúčam preto výrobu domácej maste. Jej výroba je naozaj jednoduchá a kvalitou sa vyrovná tej lekárenskej, skúste si ju urobiť podľa môjho receptu.

 

Nechtíkovú masť milovali a pripravovali už naše babičky. Je to ten najlepší liek na suchú, podráždenú pokožku, na popraskané päty, ekzémy, kŕčové žily, alebo len suché lakte a ruky, jeho účinky sú neprekonateľné.

 

Ingrediencie:

* 20g sušených kvetov nechtíka alebo 40g čerstvých, z tých je masť vždy najlepšia. Ak nemáte možnosť nazbierať si kvety nechtíka, môžete si ich zakúpiť tu.

* 300g bambuckého masla. Naše babičky robili túto mastičku z dostupnej bravčovej masti, ja však kvôli vôni aj ostatným benefitom používam radšej bambucké masla. Najviac sa mi osvedčilo toto.

 

recept na nechtikovy krem

 

 

Postup a použitie

Vo vodnom kúpeli (teda hrniec v hrnci), roztopíme bambucké maslo tak aby sa nám iba roztopilo (nechceme ho upražiť) a vložíme do neho kvety nechtíka, zamiešame, necháme spojiť tieto dve ingrediencie asi 5 minút a odstavíme z ohňa, prikryjeme a dáme napr. do komory. Na druhý deň masť aj s nechtíkom znovu ohrejeme vo vodnom kúpeli, aby sa krém roztopil, necháme znovu 5 minút, dobre zamiešame a odstavíme. Takto opakujeme 3x, počas tejto doby sa liečivé zložky nechtíka dostávajú do krému, nakoniec roztopíme a scedíme cez gázu alebo čistú utierku do čistých nádobiek. Po vychladnutí uzavrieme a odložíme na chladnejšie miesto.

Dizajn bez názvu

Tip na produkt, ak si chcete prácu uľahčiť :) - Nechtíkový gél.

 

Pri celom procese dávame pozor na hygienu tak ako vždy pri výrobe domácich liečiv alebo kozmetiky, aby sme si do produktov nezaniesli špinu, ktorá by spôsobila rýchle kazenie produktov.

Krém nám poslúži celú sezónu do ďalšieho zberu. Bambucké maslo je prírodný konzervant.

 


podpis bylinkar_1