Esenciálny olej Levanduľa - Lavender

Ste večným odporcom alebo začiatočníkom vo svete esenciálnych olejov? Levanduľa by vám však doma rozhodne nemala chýbať. Tento olej má príjemnú vôňu, je cenovo dostupný a má širokospektrálne využitie.

 

Levanduľa je známa svojou nezameniteľnou arómou a je silne protizápalová a upokojujúca. Je to prirodzený adaptogén, teda sa prispôsobuje vašim individuálnym potrebám. Niekedy vás dokáže upokojiť, inokedy povzbudiť.  Dokonale spája a posilňuje účinok viacerých esenciálnych olejov v zmesiach. Pre tieto jej vlastnosti by nemala chýbať v domácej lekárničke, v rodine nájde využitie od najmenšieho bábätka až po seniorov. Využiť ju môžeme:

  • Pri štípancoch od komárov
  • Ekzémoch a vyrážkach
  • Pri popáleninách, aj tých od slnka
  • Na liečenie rán
  • Na upokojenie a dobrý spánok
  • Uľavuje pri úzkosti a panike
  • Pomáha pri tetánii, rozpúšťa strachy z vyjadrovania a pocity stiesnenosti

 

Použitie:

Inhalácia: je najprirodzenejší a najbezpečnejší spôsob liečby esenciálnymi olejmi, ktoré vďaka dýchaciemu systému prenikajú do tela. Inhalácia je vhodná aj pre bábätká ako ich prvý kontakt s bylinkami. Nakvapkajte cca 3 kvp do difúzera na veľkosť miestnosti  15-20m2 a nechajte pôsobiť tesne pred spaním na upokojenie a navodenie spánku alebo kedykoľvek počas dňa. Možné naniesť nielen do dlaní ale aj na pulzné body – teda zápästia alebo za uši.

Priama aplikácia do dlaní: stačí aplikovať 2 kvp do dlaní, pošúchať a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť pre okamžitú potrebu upokojenia a získania pevnej pôdy pod nohami. Vhodné využiť  ako rýchlu pomoc pri nervozite  a strese.

Aplikácia na postihnuté miesto: Ak vás poštípe komár, po vybratí kliešťa, ak  máte zle hojacu sa ranu, popáleninu od varenia, slnka č žehličky. Zmiešajte 3-5 kvp esenciálneho oleja levanduľa Doterra s 10 kvp. bežne používaného oleja – napríklad kokosový, sézamový a pod. a aplikujte na postihnuté miesto.

Olej dopomôže k tomu, že sa rýchlo vstrebe do pokožky a ako nosič tak rýchlejšie „potiahne“ aj samotný esenciálny olej. Navyše sa vyhnete tomu, že by vám silný éterický olej mohol podráždiť pokožku.  Takto namiešaný olej s levanduľovou silicou môžete tiež aplikovať ako masážny olej na uvoľnenie svalstva, pri relaxačnej masáži a pri bolesti svalov aj migréne a pod.

Aplikácia na predmety: levanduľovú silicu si pre lepší a hlboký spánok môžete aplikovať tiež na vankúš, v zriedenej verzii s iným nosným olejom (sézamový, kokosový, slnečnicový..) aj na chodidlá alebo keramickú doštičku, z ktorej sa bude uvoľňovať silica postupne aj počas noci. Silicu je vhodné aplikovať aj do pračky namiesto aviváže, cca 5kvp.

Kúpeľ: zmiešajte pomer 5 kvp levanduľového oleja na  1 PL oleja (napríklad mandľový, argánový a pod.) a vylejte do vane s vodou pre navodenie upokojenia, relaxu a uvoľnenie napätia.

Použitie v kuchyni: Áno. Na dochutenie sladkých dezertov, sorbetov, zmrzliny a pod.

 

Ak chcete levanduľovú silicu vo výhodnom balení, objednajte si ju vo výhodnom balíčku spolu s najpredávanejším citrónom a pepermitom TU.

 

Dizajn bez názvu (32)

 


podpis kniha2