Esenciálny olej Citrón - Lemon

Citrón mnohí využívame v domácnosti nielen na dochutenie jedál, ale tiež pre detoxikačné účinky na náš organizmus. Niektorí využívajú jeho silu aj pri čistení domácnosti či prečistení vzduchu. Toto všetko dokáže ešte o čosi účinnejšie vo forme vysoko koncentrovaného esenciálneho oleja.

Jeden z najvšestrannejších olejov, používa sa pre jeho detoxikačné, antibakteriálne a dezinfekčné vlastnosti. Prirodzene dokáže zbavovať telo škodlivých látok a voľných radikálov, je to prirodzený antioxidant, preto sa odporúča jeho používanie napríklad pri liečebnej detoxikácii (TU sa dozviete viac o detoxikačných pobytoch, ktoré organizujem ja).

Posilňuje tiež imunitu a regeneráciu buniek a nezastupiteľné miesto má pri upratovaní v domácnosti.  Ako jeden z mála olejov sa nevyrába parnou destiláciou ale lisovaním za studena pre jeho vysoký obsah esenciálnych olejov.

Využiť ho môžeme:

  • na voňavé čistenie domácnosti, najmä pracovných plôch
  • zvyšuje koncentráciu a sústredenie, výborný pri poruchách učenia.
  • dodáva energiu a zlepšuje náladu 
  • vhodný pri psychickej aj fyzickej únave
  • neutralizuje pachy v interiéri
  • účinný pri obličkových a žlčníkových kameňoch
  • liečba bradavíc a kurieho oka
  • vhodný pri sezónnych respiračných ochoreniach

 

Použitie:

Inhalácia: je najprirodzenejší a najbezpečnejší spôsob liečby esenciálnymi olejmi, ktoré vďaka dýchaciemu systému prenikajú do tela. Inhalácia je vhodná aj pre bábätká ako ich prvý kontakt s bylinkami. Nakvapkajte cca 3 kvp do difúzera  na veľkosť miestnosti  15-20m2 a nechajte pôsobiť . Možné naniesť nielen do dlaní ale aj na pulzné body – teda zápästia alebo za uši. Túto silicu nanášajte vždy po zriedení s iným nosným olejom.

Priama aplikácia do dlaní: stačí aplikovať 2 kvp esenciálneho oleja, ktorý zmiešame s pár kvapkami akéhokoľvek olejnatého nosiča (napríklad kokosový olej)  do dlaní, pošúchať a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť pre okamžitú potrebu upokojenia a získania pevnej pôdy pod nohami. Vhodné využiť  ako rýchlu pomoc  pri potrebe koncentrácie a dobrej nálady alebo pri peľovej alergickej reakcii.

Aplikácia v domácnosti: Pridajte 1 kvp citrónovej silice na handričku pri umývaní. Pomôže pri dezinfekcii  kuchynskej pracovnej dosky, kancelárie, myši a klávesnice. Dobre odstraňuje zaschnuté žuvačky, stopy po lepidle a pach. Vhodné na dezinfekciu fľašiek – stačí ich naplniť horúcou vodou a kvapnúť 1 kvp silice a nechať pôsobiť 20 minút.

Aplikácia na telo: Citrónovú silicu zrieďte s nosným olejom (2 kvp silice na 10 kvp iného nosného oleja) a aplikujte na hruď pri sezónnej alergii alebo na plochy chodidiel pri strate energie. Pri liečbe bradavice kvapnite neriedený olej na vankúšik leukoplastu a prilepte na bradavicu alebo kurie oko.

Aplikácia na predmety: citrónovú silicu môžete naniesť na  keramickú doštičku, z ktorej sa bude uvoľňovať silica postupne aj počas noci. Táto silica je vhodná do detskej izby či pracovne na podporu koncentrácie, tiež do auta pre zvýšenie sústredenia.

Kúpeľ: zmiešajte pomer 5 kvp citrónového oleja na  1 PL oleja (napríklad mandľový, argánový a pod.) a vylejte do vane s vodou pre navodenie dobrej nápady a energie a tiež an dezinfekciu vane. :)

Použitie v kuchyni: Áno. Na dochutenie sladkých dezertov, sorbetov, zmrzliny, domácich limonád a pod.

 

 Ak chcete citrónovú silicu vo výhodnom balení, objednajte si ju vo výhodnom balíčku spolu s najpredávanejšou levanduľou a pepermitom TU.

 

Dizajn bez názvu (32)

 


podpis kniha2