Bylinková soľ

Opäť raz šanca ako nekupovať predraženú bylinkovú soľ z obchodu. Cenu, ktorú zaplatíte je zväčša za samotnú soľ, ktorej obsahujú najviac (spolu s glutamanom) a z byliniek je tam len "smetie".

Milujem jednoduché a zdravé recepty a toto je jeden z nich.

Na výrobu bylinkovej soli budete potrebovať najlepšie doma nasušené bylinky podľa chuti a možností. Ja mám rada kombináciu voňavého ligurčeka (polievkové korenie), liečivého nechtíka, prenikavého cesnaku, nezameniteľného rozmarínu a tymiánu a šalviou tiež nič nepokazíte :) Do kameninového mažiara pridajte himalajskú soľ spolu s nasušenými bylinkami - zloženie a množstvo je na vašej fantázii. Spracovávajte v mažiari dovtedy, kým sa bylinky nezmenia na prášok a nespoja sa so soľou o čom vám dá signál prenikavá vôňa byliniek.

Uschovajte v dobre uzatvárateľnom pohári, aby soľ nenasala vlhkosť. Používať môžete do varenia, na kúpele alebo kloktanie hrdla (podľa druhu použitých byliniek)

ako vyrobit bylinkovu sol  bylinková sol recept

Viac o bylinkách, ktoré rastú bežne okolo nás nájdete v mojej knihe Bylinky z babičkinej záhrady. Obsahuje množstvo receptov na ich spracovanie, výrobu rôznych produktov do vašej domácej lekárničky aj pre krásu tela.  A tiež moje osobné rady a tipy pri zbere a kombinácii byliniek a prípravu zdravej medicínky .