Hydratačný balzam na pery

Balzam na pery z domácej produkcie je rozhodne lepší ako ten, ktorý sa predáva v plastových obaloch v drogérii. Jednak preto, že ním šetríte životné prostredie, keďže pri jeho výrobe môžete siahnuť na nádobku z toho už využívaného. Ale hlavne presne viete, z čoho sa skladá a teda, čo počas dňa doslova "zlížete" zo svojich pier.

Prezradím vám recept na ten môj obľúbený, ktorého konzistencia nie je ani príliš hutná a nie je ani nepríjemne mastný. Oceníte ho celoročne, ale najmä v zime, kedy má každé obliznutie pier za následok ich vysušenie a popraskanie.

 

Ingrediencie:

* bambucké maslo - najlepšie bio panenské, malo by mať farbu bledej kávy a príjemnú orieškovú vôňu, vyskúšajte TOTO.

* kakaové maslo - najlepšie ak ho dostane v bio kvalite, malo by voňať ako čokoláda, ako TOTO.

* včelí vosk - ideálne z domácej produkcie alebo včelí vosk najvyššej kvality určený pre farma priemysel na výrobu liečiv.

* príchuť podľa svojich predstáv - kvalitná škorica, vanilka, kakao, esenciálny olej určený na vnútorné použitie.

 

Postup:

Všetky ingrediencie  roztopte na miernom ohni nad parou. Rozhodne nie nad priamym ohňom, aby ste jeho jednotlivé zložky neupražili. Po roztopení naplňte do malých nádobiek a nechajte stuhnúť. V prípade pridania silice ju používam tesne pred naliatím do nádobiek - používam najmä levanduľovú a amyrisovú silicu, ktoré sú upokojujúce a najmä amyris je skvelý na suchú a podráždenú pokožku a jeho vôňa je doslova vianočná :)

A potom si ho už uložte do kabelky, na váš pracovný stôl, do obľúbenej zimnej bundy a používajte podľa potreby. Jeho úžasná prírodná vôňa sa vám určite zapáči :) Verím, že tento bude viac ako akékoľvek bio prírodné balzamy na pery z komerčnej siete.

 

balzam-na-pery-recept

 


podpis bylinkar_1