Šumivá bomba do kúpeľa

Možno ste už o nej počuli a možno ste ju už aj vyskúšali. Teraz máte šancu vyrobiť si ju podľa vlastných predstáv a svojich obľúbených vôní. Šumivá bomba je efektný spôsob ako si spríjemniť kúpanie. U nás ju milujú deti, ale aj my dospelí, ktorí v takomto kúpeli krásne zrelaxujeme :) Jej názov je odvodený od toho, že keď ju vložíte do vane s vodou, začne šumieť, perliť, voňať, roztápať sa a to všetko súčasne :)

 

sumiva bomba recept

 

Ingrediencie:

* 6 polievkových lyžíc sódy bikarbóny

* 2 polievkové lyžice kyseliny citrónovej

* éterický olej podľa vašej nálady - ja mám rada levanduľový, citrónový, škoricový - stačí pár kvapiek a prevonia vám celú kúpeľňu aj telo :) Dávajte pri výbere dôraz na kvalitu, nie všetky oleje sú vhodné pre styk s pokožkou a môžu vyvolať podráždenie, nakoľko sú veľmi koncentrované. Odporúčam silice Hanus, zakúpite TU.

* cca 3 lyžice oleja (sézamový využívaný aj v ajurvédskych kúpeľoch, kokosový, alebo mandľový olej)

Ingrediencie dobre zamiešame dokopy na hmotu, ktorá sa dá tvarovať - buď v rukách alebo lyžicou. Odporúčame olej pridávať postupne, aby ho tam nebolo príliš veľa, ale ani málo. Tvarujeme gule, ktoré padnú akurát do dlane.

 

Použitie: Bombu necháme uschnúť a keď je už tuhá (zvyčajne po 24 hod.) jednoducho ju vhodíme do kúpeľa a užívame si relax :)

 


podpis mama