Odvar proti vypadávaniu vlasov

Vypadávanie vlasov môže mať veľa príčin a nájsť ich je obyčajne zdĺhavé. Domácim prelivom z lopúcha väčšieho však nič nepokazíme, práve naopak. 

 

Lopúch väčší i menší alebo aj lopúch plstnatý, všetky majú rovnaké účinky pri liečbe kožných ochorení, pri akné, psoriáze, ekzémoch. Listy majú protiplesňové a protibakteriálne účinky, čistia krv. Lopúch posilňuje vlasové cibuľky a rast vlasov, preto býva súčasťou kozmetických prípravkov na vlasy. Vlasy sú už na pohľad lesklejšie a zdravšie. Znižuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje funkciu pankreasu a podporuje látkovú výmenu. S obľubou sa využíva ako súčasť detoxikačných kúr a čajov, pretože odstraňuje toxíny z tela.

 

Recept na odvar proti vypadávaniu vlasov

Budeme potrebovať:

  • 3 PL sušeného koreňa lopúcha (alebo 2 PL čerstvého)
  • 5 PL pŕhľavových listov (čerstvých alebo sušených)
  • 1 l vody

 

Postup: Koreň lopúcha dáme do hrnca s vodou a povaríme 15 minút. Pred dokončením pridáme žihľavové listy a necháme prirodzene vychladnúť na teplotu vody, akou si umývame vlasy. Precedíme, pomaly vylejeme na umyté vlasy a vmasírujeme do pokožky. Po procedúre už vlasy neumývame a zabalíme ich do uteráka. Tento preliv je vhodný aj na nadmerne sa mastiace vlasy.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.