Kávový peeling na telo

Ak milujete vôňu kávy, hoci ju nepijete rovnako ako ja, tak si tento telový peeling určite obľúbite. Tento peeling je výborný liek proti celulitíde. Naozaj :) Vaše bunky dostanú kofeín a vaša pleť sa vypne, stehná a brucho budú pôsobiť hladšie a mladšie. Navyše - je mimoriadne jednoduchý.

 

kavovy peeling

Ingrediencie:

* 2dcl slnečnicového, mandľového, voňavého sézamového alebo kokosového oleja

* 3 lyžice himalájskej soli

* 3 lyžice zomletej čiernej kávy (ak ju zomeliete príliš nahrubo, tak neodporúčam peeling na tvár, nakoľko by mohol jemnú pokožku pleti poškriabať)

 

Už samotná kombinácia kávy a oleja je výborná aj čo sa týka vône, ak však chcete niečo ešte lepšie odporúčame pár kvapiek škoricovej, či limetkovej silice, prípadne hosho silicu.

 

Postup:

Ingrediencie zmiešajte dokopy a odložte do uzatvárateľnej nádoby aby vám peeling neuschol. Vydrží vám pri izbovej teplote cca 1 mesiac.

Použitie:

Používajte aspoň raz týždenne v sprche. Vaňu neodporúčame, alebo sa pripravte na to, že ju budete musieť po kúpeli vyčistiť od zvyškov kávy a mastnoty.

 

Viac o bylinkách, ktoré rastú bežne okolo nás nájdete v mojej knihe Bylinky z babičkinej záhrady. Obsahuje množstvo receptov na ich spracovanie, výrobu rôznych produktov do vašej domácej lekárničky aj pre krásu tela.  A tiež moje osobné rady a tipy pri zbere a kombinácii byliniek a prípravu zdravej medicínky .