Jazmínový pleťový olej

Dámy, ktoré používajú na pleť krémy, si použitie oleja nevedia predstaviť. Majú predstavu, že pleť bude mastná a budú sa lesknúť.

Ja však na pleťové oleje nedám dopustiť. Majú čistý charakter, skladajú sa z absolútne prírodných ingrediencií - byliniek, esencií a kvalitných olejov bez konzervantov (tým je samotný olej) a parfémov.

Navyše ak ich viete správne aplikovať na pleť, tak vám žiadna mastná pokožka nehrozí.

 

Môj tip: Olej si naneste ešte na vlhkú pokožku po umytí alebo aplikácii pleťovej vody, olej sa vtedy krásne vsiakne do hlbšej vrstvy pokožky a nezostane vám mastný film na pokožke. Toto platí ja na večerné použitie a nemajte obavu, že zamastíte vankúš :)

 

Na jazmínový olej, ktorý je prirodzene voňavý a extra vhodný na zrelšiu a suchšiu pokožku budete potrebovať:

 

* čerstvé kvety jazmínu

* sézamový olej - vynikajúci, kvalitný olej na všetky typy pleti

 

Kvietky jazmínu (kvitne v zime) natrháte, dáte do skleného pohárika a zalejete kvalitným olejom po hrdlo. Uzavrieme a necháme na svetlom mieste macerovať cca 4 týždne. Potom buď zlejeme a precedíme do čistej nádobky alebo používame aj spolu s kvetmi v oleji. Vhodný je na pokožku tváre aj celého tela. Bude vás doslova rozmaznávať.

 

Môj jasmínový /jazmínový krík :

jazmín

 

Viac o bylinkách, ktoré rastú bežne okolo nás nájdete v mojej knihe Bylinky z babičkinej záhrady. Obsahuje množstvo receptov na ich spracovanie, výrobu rôznych produktov do vašej domácej lekárničky aj pre krásu tela.  A tiež moje osobné rady a tipy pri zbere a kombinácii byliniek a prípravu zdravej medicínky .