Esenciálny olej Mäta - Peppermint doTERRA

 
Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Mäta - esenciálny olej sa používa pre svoje chladivé a protizápalové účinky.

15 ml

€32    
Kategória Esenciálne oleje a doplnky
 

Jeden z najsilnejších olejov pôsobiacich na mentálny aj fyzický systém. Získava sa destiláciou vodnou parou z listov a veľmi účinne stimuluje nervy, vyvoláva dlhotrvajúci chladivý pocit a tak má nezastupiteľné miesto najmä pri liečbe zápalov ako aj všetkých druhov vyvrtnutí, svalových a šľachových problémov a pod. Silu mäty môžete tiež využiť v prípadoch, keď sa cítite, že prepadáte a prestávate veriť sami sebe.

Využiť ho môžeme:

 • pre jeho chladivý účinok na zníženie teploty
 • pri tráviacich problémoch z prejedenia, cestovateľskej alebo tehotenskej nevoľnosti
 • na osvieženie dychu
 • pri modrinách a štípancoch
 • pri menopauze a jej prejavoch, najmä návaloch tepla
 • uľavuje pri upchatom nose a dutinách, aj pri alergických prejavoch a opuchnutej sliznici
 • pri bolestiach hlavy a znižovaní horúčosti v tele
 • nafukovanie brucha po jedle, problém s trávením
 • posilňuje pamäť, povzbudzuje sebadôveru
 • protizápalové, protiplesňové a protikŕčové vlastnosti

 

Aplikácia:

Inhalácia: je najprirodzenejší a najbezpečnejší spôsob liečby esenciálnymi olejmi, ktoré vďaka dýchaciemu systému prenikajú do tela. Inhalácia je vhodná aj pre bábätká ako ich prvý kontakt s bylinkami. Nakvapkajte cca 3 kvp do difúzera na veľkosť miestnosti  15-20m2 a nechajte pôsobiť. Možné naniesť nielen do dlaní ale aj na pulzné body – teda zápästia alebo za uši. Túto silicu nanášajte vždy po zriedení s iným nosným olejom.

Priama aplikácia do dlaní: stačí aplikovať 2 kvp esenciálneho oleja, ktorý zmiešame s pár kvapkami akéhokoľvek olejnatého nosiča (napríklad kokosový olej)  do dlaní, pošúchať a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť pre okamžitú potrebu sviežosti a ľahkého dýchania. Vhodné využiť  ako rýchlu pomoc  pri potrebe koncentrácie a dobrej nálady alebo pri peľovej alergickej reakcii. Naneste takto zriedený olej napríklad na chodidlá ak ste po opici, aj pri bolestiach hlavy a migréne. Tiež pri zvýšenej teplote a horúčke.

Aplikácia na telo: Pepermintovú silicu zrieďte s nosným olejom (2 kvp silice na 10 kvp iného nosného oleja) a aplikujte na hruď pri sezónnej alergii alebo na plochy chodidiel pri strate energie. Pri sťaženom dýchaní aplikujte na hrudník.

Aplikácia na predmety: pepermintovú  silicu môžete naniesť na  keramickú doštičku, z ktorej sa bude uvoľňovať silica postupne aj počas noci. Táto silica je vhodná do detskej izby či pracovne na podporu výkonnosti a sústredenie, tiež do auta  kedže uľavuje pri cestovateľskej nevoľnosti.

Kúpeľ: zmiešajte pomer 5 kvp pepermintového oleja na  1 PL oleja (napríklad mandľový, argánový a pod.) a vylejte do vane s vodou pre povzbudenie a úľavu od zápalového procesu v tele.

Použitie v kuchyni: Na dochutenie sladkých dezertov, sorbetov, zmrzliny, domácich limonád a pod.

Balenie: 15 ml

Mätovú silicu môžete zakúpiť vo výhodnom balení spolu s najpredávanejšou levanduľou a citrónom + difuzér TU alebo tiež v ešte praktickejšom balení ako pepermintové guličky. 

 


Esenciálne oleje doTERRA:

 • Nie sú návykové
 • Pri dodržaní bezpečnostných pokynov nižšie sú úplne bezpečné
 • Široké použitie pri akútnych aj chronických ochoreniach

 

Bezpečnostné upozornenie:

 1. Nepoužívajte oleje na citlivé miesta, ako sú nos, uši, oči alebo poškodená pokožka. Nepoužívajte na tvár „horúce oleje“. * 
 2. Pred prvým použitím éterického oleja si vždy prečítajte štítky a pokyny na balení. 
 3. Na zníženie citlivosti pokožky použite riedenie.
 4. Dajte si pozor na oleje s varovaním o citlivosti na slnko.
 5. Precvičujte bezpečné skladovanie - uchovávajte oleje mimo dosahu detí.
 6. Pri aplikácii éterických olejov vždy dohliadajte na malé deti.
 7. Ak máte konkrétne zdravotné problémy, pred vyskúšaním éterických olejov sa poraďte s lekárom.

* Medzi horúce oleje alebo silné oleje patrí napríklad cassia olej, olej so škoricovej kôry, klinčekový olej, oregánový olej, tyminánový olej.