Esenciálny olej Levanduľa - Lavender doTERRA

 
Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Levanduľa - esenciálny olej sa používa pre svoje protizápalové a upokojujúce účinky.

15 ml

€35,70    
Kategória Esenciálne oleje a doplnky
 

Levanduľa je známa svojou nezameniteľnou arómou a je silne protizápalová a upokojujúca. Je to prirodzený adaptogén, teda sa prispôsobuje individuálnym potrebám. Niekedy upokojí, inokedy povzbudí.  Dokonale spája a posilňuje účinok viacerých esenciálnych olejov v zmesiach. Pre tieto jej vlastnosti by nemala chýbať v domácej lekárničke, v rodine nájde využitie od najmenšieho bábätka až po seniorov.

Využitie:

 • Pri štípancoch od komárov
 • Ekzémoch a vyrážkach
 • Pri popáleninách, aj tých od slnka
 • Na liečenie rán
 • Na upokojenie a dobrý spánok
 • Uľavuje pri úzkosti a panike
 • Pomáha pri tetánii, rozpúšťa strachy z vyjadrovania a pocity stiesnenosti

 

Aplikácia:

Inhalácia: je najprirodzenejší a najbezpečnejší spôsob liečby esenciálnymi olejmi, ktoré vďaka dýchaciemu systému prenikajú do tela. Inhalácia je vhodná aj pre bábätká ako ich prvý kontakt s bylinkami. Nakvapkajte cca 3 kvp do difúzera na veľkosť miestnosti  15-20m2 a nechajte pôsobiť tesne pred spaním na upokojenie a navodenie spánku alebo kedykoľvek počas dňa. Možné naniesť nielen do dlaní ale aj na pulzné body – teda zápästia alebo za uši.

Priama aplikácia do dlaní: stačí aplikovať 2 kvp do dlaní, pošúchať a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť pre okamžitú potrebu upokojenia a získania pevnej pôdy pod nohami. Vhodné využiť  ako rýchlu pomoc pri nervozite  a strese.

Aplikácia na postihnuté miesto: Ak vás poštípe komár, po vybratí kliešťa, ak  máte zle hojacu sa ranu, popáleninu od varenia, slnka č žehličky. Zmiešajte 3-5 kvp esenciálneho oleja levanduľa Doterra s 10 kvp. bežne používaného oleja – napríklad kokosový, sézamový a pod. a aplikujte na postihnuté miesto.

Olej dopomôže k tomu, že sa rýchlo vstrebe do pokožky a ako nosič tak rýchlejšie „potiahne“ aj samotný esenciálny olej. Navyše sa vyhnete tomu, že by vám silný éterický olej mohol podráždiť pokožku.  Takto namiešaný olej s levanduľovou silicou môžete tiež aplikovať ako masážny olej na uvoľnenie svalstva, pri relaxačnej masáži a pri bolesti svalov aj migréne a pod.

Aplikácia na predmety: levanduľovú silicu si pre lepší a hlboký spánok môžete aplikovať tiež na vankúš, v zriedenej verzii s iným nosným olejom (sézamový, kokosový, slnečnicový..) aj na chodidlá alebo keramickú doštičku, z ktorej sa bude uvoľňovať silica postupne aj počas noci. Silicu je vhodné aplikovať aj do pračky namiesto aviváže, cca 5kvp.

Kúpeľ: zmiešajte pomer 5 kvp levanduľového oleja na  1 PL oleja (napríklad mandľový, argánový a pod.) a vylejte do vane s vodou pre navodenie upokojenia, relaxu a uvoľnenie napätia.

Použitie v kuchyni: Áno. Na dochutenie sladkých dezertov, sorbetov, zmrzliny a pod.

 

Balenie: 15 ml

Citrónovú silicu môžete zakúpiť vo výhodnom balení spolu s najpredávanejším citrónom a pepermitom + difuzér TU.

 


Esenciálne oleje doTERRA:

 • Nie sú návykové
 • Pri dodržaní bezpečnostných pokynov nižšie sú úplne bezpečné
 • Široké použitie pri akútnych aj chronických ochoreniach

 

Bezpečnostné upozornenie:

 1. Nepoužívajte oleje na citlivé miesta, ako sú nos, uši, oči alebo poškodená pokožka. Nepoužívajte na tvár „horúce oleje“. * 
 2. Pred prvým použitím éterického oleja si vždy prečítajte štítky a pokyny na balení. 
 3. Na zníženie citlivosti pokožky použite riedenie.
 4. Dajte si pozor na oleje s varovaním o citlivosti na slnko.
 5. Precvičujte bezpečné skladovanie - uchovávajte oleje mimo dosahu detí.
 6. Pri aplikácii éterických olejov vždy dohliadajte na malé deti.
 7. Ak máte konkrétne zdravotné problémy, pred vyskúšaním éterických olejov sa poraďte s lekárom.

* Medzi horúce oleje alebo silné oleje patrí napríklad cassia olej, olej so škoricovej kôry, klinčekový olej, oregánový olej, tyminánový olej.