Esenciálny olej Citrón - Lemon doTERRA

 
Zväčšiť
 
 • 1 z 2

Citrón - esenciálny olej sa používa pre svoje detoxikačné, antibakteriálne a dezinfekčné vlastnosti.

15 ml

€17,30    
Kategória Esenciálne oleje a doplnky
 

Jeden z najvšestrannejších olejov, používa sa pre jeho detoxikačné, antibakteriálne a dezinfekčné vlastnosti. Prirodzene dokáže zbavovať telo škodlivých látok a voľných radikálov, je to prirodzený antioxidant. Posilňuje tiež imunitu a regeneráciu buniek a nezastupiteľné miesto má pri upratovaní v domácnosti.  Ako jeden z mála olejov sa nevyrába parnou destiláciou ale lisovaním za studena pre jeho vysoký obsah esenciálnych olejov.

Využitie:

 • na voňavé čistenie domácnosti, najmä pracovných plôch
 • zvyšuje koncentráciu a sústredenie, výborný pri poruchách učenia.
 • dodáva energiu a zlepšuje náladu 
 • vhodný pri psychickej aj fyzickej únave
 • neutralizuje pachy v interiéri
 • účinný pri obličkových a žlčníkových kameňoch
 • liečba bradavíc a kurieho oka
 • vhodný pri sezónnych respiračných ochoreniach

 

Aplikácia:

Inhalácia: je najprirodzenejší a najbezpečnejší spôsob liečby esenciálnymi olejmi, ktoré vďaka dýchaciemu systému prenikajú do tela. Inhalácia je vhodná aj pre bábätká ako ich prvý kontakt s bylinkami. Nakvapkajte cca 3 kvp do difúzera  na veľkosť miestnosti  15-20m2 a nechajte pôsobiť . Možné naniesť nielen do dlaní ale aj na pulzné body – teda zápästia alebo za uši. Túto silicu nanášajte vždy po zriedení s iným nosným olejom.

Priama aplikácia do dlaní: stačí aplikovať 2 kvp esenciálneho oleja, ktorý zmiešame s pár kvapkami akéhokoľvek olejnatého nosiča (napríklad kokosový olej)  do dlaní, pošúchať a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť pre okamžitú potrebu upokojenia a získania pevnej pôdy pod nohami. Vhodné využiť  ako rýchlu pomoc  pri potrebe koncentrácie a dobrej nálady alebo pri peľovej alergickej reakcii.

Aplikácia v domácnosti: Pridajte 1 kvp citrónovej silice na handričku pri umývaní. Pomôže pri dezinfekcii  kuchynskej pracovnej dosky, kancelárie, myši a klávesnice. Dobre odstraňuje zaschnuté žuvačky, stopy po lepidle a pach. Vhodné na dezinfekciu fľašiek – stačí ich naplniť horúcou vodou a kvapnúť 1 kvp silice a nechať pôsobiť 20 minút.

Aplikácia na telo: Citrónovú silicu zrieďte s nosným olejom (2 kvp silice na 10 kvp iného nosného oleja) a aplikujte na hruď pri sezónnej alergii alebo na plochy chodidiel pri strate energie. Pri liečbe bradavice kvapnite neriedený olej na vankúšik leukoplastu a prilepte na bradavicu alebo kurie oko.

Aplikácia na predmety: citrónovú silicu môžete naniesť na  keramickú doštičku, z ktorej sa bude uvoľňovať silica postupne aj počas noci. Táto silica je vhodná do detskej izby či pracovne na podporu koncentrácie, tiež do auta pre zvýšenie sústredenia.

Kúpeľ: zmiešajte pomer 5 kvp citrónového oleja na  1 PL oleja (napríklad mandľový, argánový a pod.) a vylejte do vane s vodou pre navodenie dobrej nápady a energie a tiež an dezinfekciu vane. :)

Použitie v kuchyni: Áno. Na dochutenie sladkých dezertov, sorbetov, zmrzliny, domácich limonád a pod.

Balenie: 15 ml

Citrónovú silicu môžete zakúpiť vo výhodnom balení spolu s najpredávanejšou levanduľou a pepermitom + difuzér TU.

 


Esenciálne oleje doTERRA:

 • Nie sú návykové
 • Pri dodržaní bezpečnostných pokynov nižšie sú úplne bezpečné
 • Široké použitie pri akútnych aj chronických ochoreniach

Bezpečnostné upozornenie:

 1. Nepoužívajte oleje na citlivé miesta, ako sú nos, uši, oči alebo poškodená pokožka. Nepoužívajte na tvár „horúce oleje“. * 
 2. Pred prvým použitím éterického oleja si vždy prečítajte štítky a pokyny na balení. 
 3. Na zníženie citlivosti pokožky použite riedenie.
 4. Dajte si pozor na oleje s varovaním o citlivosti na slnko.
 5. Precvičujte bezpečné skladovanie - uchovávajte oleje mimo dosahu detí.
 6. Pri aplikácii éterických olejov vždy dohliadajte na malé deti.
 7. Ak máte konkrétne zdravotné problémy, pred vyskúšaním éterických olejov sa poraďte s lekárom.

* Medzi horúce oleje alebo silné oleje patrí napríklad cassia olej, olej so škoricovej kôry, klinčekový olej, oregánový olej, tyminánový olej.